Клучен збор: велигден

Пилиња како корпи за велигденски јајца

Потребни материјали:   кутија од јајца; четка за бои и жолта темперна боја; црн фломастер; хартија, портокалова и жолта; салотејп... >>

Слатки велигденски зајчиња од волница

Потребни материјали:   волница (сива, бела или крем боја); ножици; картончиња; лепило; филц; монистри црни; монистра розева; бела мала туфка;... >>

Креативно и едноставно декорирање на велигденски јајца

Потребни материјали:   10 бели јајца Три маркери (светло сина, розова и златна боја) 1. Сварете ги јајцата, а потоа... >>

Креативно велигденско бојадисување јајца

Потребни материјали за розово бојадисани јајца:   Јајца по желба Едно цвекло Две лажици оцет Една лажица сол Пола литар... >>